Iskolánk 8. osztályos diákjai tavaszi ottalvós kiránduláson vettek részt a zánkai Erzsébet-táborban 2026.
június 3. és 5. között. A csoport részese volt egy élvezetes interaktív kutyás bemutatónak, megtekintette
a Van élet a világűrben? című asztrobiológiai előadást, és a csütörtöki remek időnek köszönhetően még
egy balatoni strandolás is lehetséges volt. Az első napot Dánielfy Gergő koncert, a másodikat pedig
disco zárta. Bízunk benne, hogy a résztvevők sok élménnyel tértek haza.
A hetedik osztályosok sikeres pályázatuknak köszönhetően részt vettek a Határtalanul! programban,
melynek egyik elemeként egy rövid ünnepi műsorral készültek a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából.
A megemlékezésre iskolánk aulájában került sor, ahol a szereplő diákok felelevenítették az 1920-ban
Trianonban megkötött békeszerződés főbb pontjait, és kiemelték a határon túli magyar
közösségekkel való összetartozást.
A 3. osztályosok tanulmányi kiránduláson jártak Tatán, az Öreg-tónál. Sétahajóztak a tavon és
megismerkedtek a tó élővilágával. Ezután a Tatai várba látogattak, ahol meghallgatták a vár történetét.
Végül a Fényes Tanösvényen megcsodálhatták a lápvidék gazdag növény és állatvilágát.
A Polgárdi Széchenyi István Általános Iskola meghívására részt vettünk a Széchenyi-hét keretében
szervezett tanulmányi versenyeken. Hét tanulóval indultunk a vetélkedőkön és több dobogós helyet is
szereztek diákjaink. Király Márk 6. osztályos tanuló angol nyelvi versenyen I. helyezett lett.
Varga Dézi Imola 4. osztályos tanuló szépíró versenyen III. helyezést ért el. Troják Emese,
Kalmár Zsombor és Mohai Máté alkotta 7. osztályos csapat a földrajz kvíz versenyen III. helyezést ért el.
Büszkék vagyunk tanulóinkra, és további sikereket kívánunk tanulmányaikhoz!
A tanulók szállításában az önkormányzat nyújtott segítséget, melyet ezúton is köszönünk!




















